Nezabúdajme na Miloševiča

Ivan's picture

Navrátenie okupovaních uzemí vrátane Krymu je vraj nereálne, pretože rusi sa ich dobrovoľne nevzdajú a Západ kvôli tomu nebude riskovať jadrovú prestrelku s putinom. Hrozba použitia jadrovích zbraní sa ale podľa mňa preceňuje. Kto ich použije sotva totiž môže očakávať, že nebudú použité tiež proti nemu. Táto úvaha stále platí. Západ dokonca ale ani nebude musieť aktívne zasahovať. Stačí, ak dostatočne dobre vizbrojí Ukrajincov. Tí rusov viprášia aj sami. Aj keď to chvíľu ešte potrvá.

Postavenie putina a jeho kamarátov pred tribunál pre vojnové zločini je vraj tiež nereálne, pretože sami tam iste dobrovoľne nepôjdu a žiadna armáda ich nebude naháňať po rusku. Netreba však zabúdať na Miloševiča, ktorého tiež žiadna cudzia armáda nenaháňala po Srbsku a pred medzinárodním vojnovím tribunálom napriek tomu skončil. Vidali ho totiž samotní Srbi.

rusom musí biť jasné, že nikto sa s nimi nebude baviť dovtedi, kím im vládne putin. Ak Západ čo len trochu povolí, šanca, že s ním spravia poriadki samotní rusi, totiž vírazne klesne.