Ozveni

Ivan's picture

Nič iné ako úplné odfiltrovanie správi uvedenej v predchádzajúcom blogu ani veľmi nezostáva tím, ktorí tvrdili, že ivermectin je iba pasta pre kone. Pretože ak tak neurobia, následné otázki z toho viplívajúce sú dosť nepríjemné a odpovede na ne otriasajú samotními základmi ich videnia tohto sveta.

To, čo hovoríme, prípadne píšeme, nie je v drvivej väčšine prípadov nič iné ako ozvena toho, čo sme niekde inde počuli a čítali. Málokedi sa nám totiž pošťastí biť priamo pri samotnom zdroji informácie. A tak len reprodukujeme. To, čo nám dáva zmisel a čomu veríme. Zbitok odfiltrujeme.

92% ľudí, čo zomrelo na covid, nemuseli, ak bi pravidelne užívali ivermectin. To je dosť šialené číslo. Mainstream ale tvrdil, že ivermectin je akurát tak pasta pre kone. Čo samo o sebe bola veľmi ľahko vivrátiteľná lož. Stačila jedna návšteva lekárne, prípadne jedno nie veľmi sofistikované vihľadávanie na internete. Iste, chibička sa môže vľúdiť, ale chce to veľkú dávku naiviti si mislieť, že išlo o chibičku. Bol a je tu evidentní zámer skopať pod čiernu zem lacní a účinní liek.

Už len kvôli tejto jednej veci nemôže poloracionálne uvažujúci človek veriť mainstreamu ani pol slova. To je ale dosť nepríjemná správa pre tích, ktorí sú ozvenami práve mainstreamu. Pretože tá ozvena bola doteraz zrejme v mnohích prípadoch dosť falošná. A to je ešte ten menší problém. Väčší je čím ju nahradiť. Nejakou konšpiračnou stránkou? Fajn, ale kde je záruka, že sa aj tu nepopália rovnako prípadne ešte viac?