Covid pas a ipsilon

Ivan's picture

Chcieť od zaočkovaních, abi bojkotovali covid pas, je samozrejme nereálne. Podobne ako je nereálne chcieť od drvivej väčšini ľudí, abi nepoužívali ipsilon. Nájde sa pritom dosť takích, ktorí súhlasia s tím, že tak covid pas ako aj ipsilon v slovenčine je kravina. Nedá sa vraj ale nič robiť, zákoni sú zákoni, pravidlá sú pravidlá, a keď má niekto s tím problém, nech ich najskôr zmení.

Nehovoriac už o tom, že je tu kopec ľudí, pre ktorích je covid pas hlavní a často aj jediní dôvod, prečo sa dali očkovať. Títo ľudia si iba poklepú na čelo. Ak chceš mať covid pas, daj sa tiež zaočkovať, debil. Pre nich je covid pas konkurenčná víhoda oproti tím, ktorí ho nemajú. A o čom je tento svet, ak nie o získavaní konkurenčních víhod, však pán Darwin? Podobne sa nájdu ľudia, ktorí si na ipsilone dosť zakladajú a pociťujú intelektuálnu prevahu pri pohľade na hrúbku. Prečo bi sa mali tohoto skvelého pocitu dobrovoľne vzdať?

Iná cesta ako boj v oboch prípadoch naozaj neexistuje. Časi osvietenstva sú totiž dávno preč. Očakávať od tejto vládi, ktorá sa zmenila na marketingové oddelenie farmaceutickích firiem, že dobrovoľne prestane s diskrimináciou nezaočkovaních, je utópia. Podobne je utopická predstava, že jazikovední ústav príde sám z vlastnej iniciatívi s nápadom zrušiť ipsilon.

Ten boj je pritom v oboch prípadoch veľmi jednoduchí - ak som raz proti niečomu, tak to nebudem používať. Veci sa začnú diať až potom, keď sa nájde kritická masa ľudí, ktorí si za tím budú vedieť stáť.