Diskusia

Ivan's picture

Diskusiu som na tejto doméne zrušil. Na jednotlivé blogi už nie je možné reagovať formou odpovede. Dôvodov je niekoľko.

V prvom rade do diskusie som sa zapájal v podstate iba ja a Rasťo. Čitateľovi sa to už môže zdať nudné. A táto doména nemá biť nudná.

Ďalej odpoveď na nejakí blog si často vižaduje ďalšiu odpoveď. Ale čo keď autor blogu nemá čas ani chuť diskutovať? Ja som rád, keď tu vôbec niekto príde s nejakím novím blogom. Nemôžem ešte aj chcieť, abi sledoval reakcie a odpovedal na ne.

Okrem toho odpovede bívajú často stručné a jasné. Veľmi stručné. Až príliš. Pritom cieľom tejto doméni je produkovať čo najviac textov s 1i. To samozrejme neznamená opisovať niečo štirmi vetami, čo sa dá jednou. Ak niekto má potrebu sa k nejakému blogu vijadriť, môže tak urobiť formou samostatného nového blogu, kde je oveľa väčšia šanca, že si diskutujúci dá na odpovedi záležať a tému aj trochu rozvinie a posunie ďalej.

Po obsahovej stránke táto doména nemá biť o dokazovaní si, kto má v tej ktorej veci pravdu a kto nie. Opakujem ešte raz: tvorme texti, podľa možnosti kvalitné texti tak po obsahovej ako aj formálnej stránke. Na verejné diskusie je tu dosť iních platforiem.

V neposlednom rade mám víhradi voči zobrazovaniu počtu diskusních príspevkov. Nula evokuje, že príspevok má hodnotu 0. Príspevok s počtom reakcií 4 vizerá biť zaujímavejší. Čo je samozrejme nezmisel. Počítanie lajkov, palcov hore či dole a všetkého možného nechajme iním expertom.