Covidoví fašizmus

Ivan's picture

Na poslednom sólovom albume Rogera Taylora sa skladba Gangsters Are Running This World nachádza hneď dva krát, takže niečo na tom asi bude…

Covid z nás nerobí nepriateľov, ani nás nezatvára doma a ani nás nenúti dať sa zaočkovať. Sú to konkrétni ľudia, konkrétne vládi, konkrétni starostovia, ktorí tak robia prostredníctvom svojich zákazov a príkazov. Covidoví fašistickí režim je ten, kto je v prvom rade na vine. Ale okrem neho sú tu ešte aj ľudia, ktorí tomuto režimu umožňujú fungovať. Tím, že tieto zákazi a príkazi rešpektujú. Takže sú spoluzodpovední.

Ak bi zaočkovaní odmietli používať covid pas, tak bi ho veľmi ríchlo zrušili. Presne tak isto ako zrušili obmedzenia pre nezaočkovaních počas návštevi toho nešťastného pápeža, pretože hrozilo, že príde škandalózne málo ľudí.

Iste, ide to aj do osobnej rovini. Začal som rozlišovať medzi priateľmi a skutočními priateľmi. Moji skutoční priatelia sa dajú zrátať na prstoch jednej ruki horolezca, ktorému odmrzla väčšina prstov. Nesťažujem sa. Konštatujem.

Chcem si len dať vonku na terase pivo bez toho, abi som sa musel dať očkovať a každích 48 hodín testovať. Priatelia to síce chápu, ale sa iba pousmejú a neurobia nič. Skutoční priatelia si zanadávajú a snažia sa s tím niečo urobiť.