Prerodi a opatrenia

Ivan's picture

Dnes som v centre mesta išiel okolo mobilného testovacieho miesta. Mali tam vivesené bezpečnostné opatrenia, medzi ktorími nechíbali už klasické - umívajte a dezinfikujte si ruki, noste rúška, dodržujte odstupi, necestujte a nevichádzajte z domu, ak sa dá - a ani dobre mienené - nestretávajte sa s infikovaními osobami. Bezpečnostné opatrenie číslo jedna tam ale nenájdete - ak máte príznaki, nevichádzajte z domu za žiadnich okolností: požiadajte susedov, kamarátov prípadne rodinních príslušníkov, abi vám nakúpili a nákup nechali pred dverami. Zabudnite na to, že keď si dáte rúško, tak to nikto nechití. Niečo na ten štíl.

A podľa toho sa človek s príznakmi aj zariadi - doma sa samozrejme zostať nedá, vždi sa nájde dostatočne vážni dôvod ísť von, ale som zodpovední, pretože si dám rúško, ktoré síce neochráni mňa, ale ochráni ostatních.

Skvelé.

Dalo bi sa baviť o tom, že či tí, čo dávali dokopi tie bezpečnostné opatrenia, sú takí hlúpi, alebo to robia úmiselne. Nie, nemislím si, že sú hlúpi. Vedia totiž veľmi dobre, že v takom prípade bi celá záležitosť s rúškami bola nanajvíš problematická. Ak totiž rúško nechráni nositeľa ani ostatních, potom načo ho nosiť? A to nechceme, pretože rúško je skvelí marketingoví nástroj ako som už svojho času písal. A nechceme ani zdôrazňovať príznaki, pretože sa potrebujeme držať tézi, že to rovnako prenášajú aj asimptomatickí. A túto tézu potrebujeme kvôli tomu, abi sme donútili všetkích sa očkovať. A to potrebujeme už len kvôli vlastnému prežitiu. Pretože málokto z nezaočkovaních nás bude voliť. Ak nezaočkovaní povolí a dá sa zaočkovať, už je napoli náš.

Takíchto prerodov som svedkom. Pred pár mesiacmi som si písal s jedním známim. Posťažoval som sa, že sa zo mňa stal občan druhej kategórie. Vtedi bol ešte nezaočkovaní a tak si mohol dovoliť kontrovať: "Ja som občan tretej kategórie." Medzičasom sa dal zaočkovať. Pred pár dňami zašiel do krčmi a jedného nezaočkovaného, ktorí tam nadával všetkím zaočkovaním s covid pasmi, poslal, kam patrí: "Mi sme si to nevimisleli. A ti bi si tu ani nemal biť."

Vida, z občana tretej kategórie sa zrazu stal občan kategórie prvej. Čo v preklade znamená, že sa tiež stal TFS - tiranizujúcou fašistickou sviňou.