Fašizmus

Ivan's picture

Označenie covidoví fašizmus nie je žiadnou hiperbolou. Stojím si za ním. Podobne ako sa štátnou ideológiou v Nemecku stala nadradenosť árijskej rasi, tak sa teraz stala štátnou ideológiou nadradenosť zaočkovaních. Židov označovali žltou hviezdou, teraz síce neočkovaních neoznačujú, ale na čo iné sú covid pasi, keď nie na odlišovanie tích, ktorí sú s nami, od tích, ktorí sú proti nám. Ostatne ako povedal Benito Mussolini:

"Fašizmus akceptuje jednotlivca iba dovtedi, kím sa jeho záujmi zhodujú so štátnimi."

Násilné pretláčanie vakcinácie je v rozpore so základními ľudskími právami podobne ako bolo nálepkovanie Židov. A podobne ako vtedi drvivá väčšina obivateľstva mlčí, pretože verí tomu, že sa tak deje vo viššom spoločenskom záujme. Pretože bezvíhradne verí štátu. Tomu štátu, ktorí je v tom celom tak hlboko zaangažovaní, že nepripustí akíkoľvek odlišní názor. Podobne ako za čias Hitlera a Mussoliniho nie je akíkoľvek racionálni dôvod veriť čomukoľvek, čo povie štátna propaganda. Pretože je to propaganda. Všetko, čo vitesňuje otvorenú debatu, je propaganda a nič iné.

Nesúhlasíte? Nech sa páči. Ale zabudnite na to, že si dáte vonku na terase pivo a vihodíme vás z roboti. A zabudnite na to, že budete cestovať.

Iste, koncentračné tábori nemáme. Zatiaľ. Ale neočkovaním študentom nepovolia bívať na internátoch a učiteľom musia visvetľovať, prečo nie sú očkovaní - a ako odpoveď dostanú vihrážku, že môžu skončiť vo väzení, ak niekoho nakazia. A že koncentračné tábori sú v dnešnej dobe nemisliteľné? Iste? V Austrálii už zaznievajú z oficiálnich kruhov hlasi zvažujúce možnosť izolácie nezaočkovaních...