Mäkkíše

Ivan's picture

Pôvodne som chcel napísať recenziu knihi Ondreja Sokola Ako som vozil Nórov, ktorú odporučil Juraj, ale zistil som, že ani veľmi nemám čo dodať. Knihu som prečítal za dva dni, čo už samo o sebe naznačuje, že sa to celkom dobre číta. Vulgarizmi mi nevadia, aj keď miestami mám dojem, že všetkého veľa škodí. Podobne je to s metaforami, ktorími sa to tam len tak hemží - niektoré sú trefné a ako to už bíva, niektoré menej. A ani ja som nie všetkému rozumel, keďže televíznu kanalizáciu nemám, počúvam v podstate už len Serenade Radio a nič, čo končí .sk, neotváram s vínimkou tejto stránki. Takže aj mne niekedi unikal kontext. Inak ale fajn. Tiež som sa dozvedel zaujímavé veci o krajine, ktorú som tu nedávno spomínal.

Zostanem tak verní mojej srdcovke - covidu. Spomínal som tu nedávno tiež Rogera Taylora, ktorého sóloví album Outsider višiel začiatkom mesiaca. Dokonca som citoval niektoré pasáže z pesničiek, kde som mal dojem, že tiež nie je úplne stotožnení so všetkím tím, čo sa tu deje v súvislosti s covidom. Reči sa ale hovoria, pesnički sa spievajú a chlieb sa je. Rovnako ako Brian May je veľkí fanúšik vakcinácie a covid pasi považuje za vinikajúci nápad...

Dolly Parton zašla ešte o kúsok ďalej: ‘I just want to say to all of you cowards out there – don’t be such a chicken squat. Get out there and get your shot.’ Nebuďte mäkkíše a dajte sa zaočkovať. Nech sa páči.

Pozoruhodné. Zdraví človek bez iních diagnóz má aj bez vakcinácie dobre cez 99.8% šancu, že covid prežije. Kto je tu teda mäkkíš? A pozoruhodné je aj to, že z tíchto chrabrích bojovníkov proti covidu sa hneď po očkovaní znova stávajú mäkkíše oháňajúce sa covid pasom, len abi nebodaj neprišli do kontaktu s nezaočkovaními.

Mimochodom v Británii je v kategórii od 40 do 49 rokov v posledních tíždňoch više 2 krát viac pozitívnich prípadov medzi očkovaními ako medzi neočkovaními. V prepočte na hlavu v danej skupine, pochopiteľne. 1456 na 100,000 ľudí po druhej vakcinácii oproti 696 na 100,000 nezaočkovaních. Ale hlavne, že máme covid pasi.