Lokálne špecifiká FLCCC

Ivan's picture

Dnes som zašiel do mojej obľúbenej lekárne doplniť zásobi vitamínu D3. Pri vstupe ma veľmi príjemne prekvapila absencia akíchkoľvek zákazov a príkazov tipu "Vstup len s respirátorom!" Lekárnički tiež nešaškujú so žiadnimi rúškami. Skrátka malí ostrov slobodi a zdravého rozumu v mori covidového šialenstva...

Nedalo mi spítať sa na preventívne užívanie ivermektínu. Dostal som do ruki papier odkazujúci sa na stránku nemocnice v Brezne, ktorí okrem iného uvádza aj doporučené dávkovanie ivermektínu. Ivermektín v humánnej, teda nie veterinárnej forme, je medzičasom dostupní aj u nás, ale iba pri liečbe svrabu. Pani lekárnička túto moju poznámku okomentovala pragmaticki: "Však máme všetci svrab." Ono je to ale s tím svrabom komplikovanejšie. Lekár potom musí podávať osobitné hlásenia higienikom, a teda ak naozaj nemáte svrab, ivermektín zostáva pre bežného smrteľníka nedostupní.

Ale už len to, že naša nemocnica na svojich stránkach spomína ivermektín, som vnímal ako veľkí pokrok. Nedalo mi a išiel som sa o tom na vlastné oči presvedčiť. Stránka sa odkazuje na protokoli FLCCC, čo je skratka pre Front Line COVID-19 Critical Care. Uvádza potrebné vitamíni a ich dávkovania, ale o ivermektíne ani pol slova. Pritom FLCCC hneď na svojej úvodnej stránke víslovne uvádza:

"In October 2020, we added ivermectin as a core medication in the prevention and treatment of COVID-19."

Nemocnica v Brezne sa rozhodla, že ivermektín spomínať radšej nebude. Stránka bola aktualizovaná predvčerom a tipujem, že si tam niekto povedal, že tejto téme sa radšej vihne. A tak svetlo sveta uzrela naša lokálna implementácia protokolov FLCCC, ale bez ivermektínu.

Lekárom už dávnejšie neverím ani pol slova.