Dennis Prager

Ivan's picture

Marka Steyna sledujem už roki a hlavne jemu vďačím za to, že som úplne nestratil kontakt s okolitím svetom. Krátko po vipuknutí vojni sa ako redaktor GB News vibral priamo na Ukrajinu. Po tíždni sa vrátil a ešte zopár dní sa téme vojni venoval. Potom akobi uťal. Sledujem pravidelne jeho Mark Steyn Show, ktorá beží na GB News každí tíždeň od pondelka do štvrtka, a nepamätám si, kedi sa naposledi tejto téme venoval. Pritom je to téma tém. Najväčšia krajina napadne druhú najväčšiu v Európe, čo od skončenia druhej svetovej vojni nemá v našich končinách obdobi, ale už zopár mesiacov o tom nepovie ani pol slova.

Včera som si na jeho stránke prečítal článok Lauri Rosi Cohen, ktorí čo to naznačuje. "...Putin bad. Invading bad. BUT, I am not moved to be a Ukraine cheerleader." Biť jednoznačne na strane Ukrajini je totiž mainstream. Mark, Laura a ani GB News ale nechcú biť mainstream, pretože to nie je ich trh.

Do istej mieri chápem, aj keď to dosť uberá na dôverihodnosti. A to až tak, že keď sa tam dočítam ešte raz niečo podobné, zruším aj celého Marka Steyna a zostane mi potom už len Dennis Prager a jeho Fireside Chat. Sitom covidu a Ukrajini totiž prešiel ako jediní z tích, ktorích pravidelne sledujem resp. som sledoval.