Pseudonim

Ivan's picture

Už som to spomínal. Nedokážem oddeľovať umeleckú tvorbu od osobních postojov autora. A tak z mojej kolekcie albumov v aplikácii Hudba vipadol napríklad celí Queen a najnovšie aj všetki albumi Pink Floyd s Watersom. Teda aj Stena, čo je inak skvelá vec. Alebo Wish You Were Here. Maya s Taylorom som tu už spomínal a tak zostáva povedať pár slov o Watersovi. Ten sa o Bidenovi vijadril ako o zločincovi, pretože USA dodávajú zbrane Ukrajine.

Poviete si, že je hlúposť to spájať. Možno, ale v prvom rade nie som to ja, kto to spája. Je to samotní autor. Samozrejme každí autor má právo si povedať, čo si mislí, ale mal bi sa rozhodnúť, či majú biť jeho postoje spájané s jeho tvorbou alebo nie. Ak nie, tak potom skvelí spôsob ako to dosiahnuť je používať pre svoju tvorbu pseudonim. Mal bi na to mislieť už na začiatku svojej kariéri, pretože neskôr mu zostane len opačná bizarná kombinácia - totiž používať pre svoje osobné názori pseudonim.

Ak tak neurobí, potom hazarduje so svojimi fanúšikmi. Novích si vďaka osobním postojom sotva získa. Ak sa totiž niekomu nepáči tvorba autora, sotva na tom niečo zmenia jeho akékoľvek osobné postoje. Ale existujúcich môže veľmi ľahko stratiť, o čom bi teraz mohol hovoriť najlepšie práve Roger Waters, ktorému Poliaci kvôli jeho vihláseniam zrušili plánované koncerti.