Nie je makeup ako makeup

Ivan's picture

Mark Steyn bol v piatok moderátorom relácie The Rush Limbaugh Show a zvládol to podľa mňa úplne skvele. Celá relácia bola samozrejme venovaná spomienkam na Rusha. Bolo celkom dojímavé počúvať trasúce sa hlasi niektorích poslucháčov, ktoré v relácii zazneli. Bolo zrejmé, že sa za tích takmer 33 rokov vitvorilo silné a dosť jedinečné puto medzi Rushom a jeho poslucháčmi.

Spomínal som, že Rush sa vijadroval veľmi jasne a zrozumiteľne. Treba tiež dodať, že jeho prejav bol plní energie a bolo jasné, že do toho, čo hovorí, vkladá aj kus srdca. A samozrejme mu nechíbal zmisel pre humor. Bola to skrátka naozaj Show. Mark vitiahol jednu lingvistickú príhodu, ktorá ma dosť pobavila.

V jednej relácii venovanej bezpečnosti na cestách poslucháči neverili vlastním ušiam, keď počuli Rusha vihlásiť niečo v tomto duchu: "Bolo bi tu menej nehôd, kebi ženi počas šoférovania neprdeli." Do štúdia začali hneď volať rozhorčení poslucháči a hlavne poslucháčki - ako sa to vraj opovažuje a ako to vôbec môže vedieť. "Môžete to vidieť" - vihlásil rozhodne Rush.

To, čo si poslucháči misleli, že počujú, bolo sloveso "fart." Rush si z nich ale vistrelil - v skutočnosti namiesto toho použil "fard", čo znamená robiť si makeup.