Dôkazné bremeno

Ivan's picture

Mainstream ani v takom Dánsku nechápe ako je možné, že jednou z ústredních tém dnešních volieb v USA je otázka ich zmanipulovania pred dvoma rokmi. Veď predsa samotní mainstream vihlásil, že všetki tie tvrdenia o zmanipulovaních voľbách nie sú ničím podložené. Tak ako je možné, že táto téma je stále na stole? Píta sa neveriacki mainstream.

Veľmi jednoducho. Dôkazné bremeno pri voľbách totiž v polonornálnej spoločnosti je na tom, kto voľbi organizuje. To, že nikto na vlastné oči nevidel ako do volebnej urni padajú falošné hlasi, ešte automaticki neznamená, že voľbi neboli zmanipulované. Nikto nikdi nevidel v takom Bielorusku jeden falošní hlas a napriek tomu celí polonormálni svet vie, že ich voľbi sú zlí vtip. Prečo? Pretože sú netransparentné.

Atribútom transparentnosti je napríklad to, že keď sa volebná miestnosť zatvorí, hlasi sa začnú rátať za prítomnosti všetkích zainteresovaních a rátajú sa dovtedi, kím sa nezrátajú všetki. Keď ale niekto uprostred zrátavania vihlási, že na dnes stačilo, ideme domov a pokračujeme na druhí deň, tak sotva sa môže čudovať, že nenájde dostatok pochopenia u druhej strani. Obzvlášť ak sa tak stane súčasne v kľúčovích mestách kľúčovích štátov.