RIP SaS

Ivan's picture

Začať svoj posmrtní život na deň detí nie je vôbec márne. Kopec vecí sa vírazne zjednodušuje. Zarábať peniaze stráca zmisel, pretože ich aj tak nebudem mať kde minúť. Môžem smelo zabudnúť na prípadnú plavbu okolo sveta či prechod pobrežím okolo talianskej čižmi. Tieto úvahi ale zastavila spomienka na billboard s Richardom Sulíkom hlásajúci slobodné očkovanie. A tak som si otvoril stránku SaS.

Prvá vec, ktorú som si k téme covid všimol, bol nesúhlasní postoj strani k otváraniu kostolov. Nech sa páči. Strana, ktorá má v názve slobodu. Samozrejme, že to odôvodňuje starostlivosťou o dobro seniorov. Tí už asi úplne statili schopnosť samostatného rozhodovania. A tak im v tom SaS rada pomôže.

Preklikal som sa k sekcii venovanej očkovaniu proti covidu. Hneď na začiatok tvrdí, že 1% infikovaních zomiera, čo má biť 10 násobne viac v porovnaní s bežnou chrípkou. Štúdia na stránke WHO pritom hovorí o 0,23% úmrtnosti v pomere k počtu infikovaních. V prípade ľudí do 70 rokov je to číslo oveľa nižšie - na úrovni 0,05%.

Sekcia venovaná mRNA vakcínam na stránke SaS potom víslovne uvádza, že ide o úplne noví tip vakcín, ktoré sa zatiaľ neviužívali. Sedliacki rozum hovorí, že opatrnosť v tomto prípade je namieste. Nie však SaS.

Zmienka je tam aj o vektorovích vakcínach. AstraZeneca bola medzičasom stiahnutá, Sputnik nedoporučuje dokonca ani sám minister zdravotníctva a Johnson zatiaľ nebol u nás schválení.

Napriek tomu - hurá, poďme sa všetci očkovať. Po slobode očkovania ani pamiatki. Naopak. Vihrážka, že kím sa ochorenie bude šíriť, “bude veľmi ťažké sa vrátiť k spôsobu života podobnému časom pred pandémiou.” Prečo? Lebo tak povedala SaS. A stanovila si aj cieľ: 70% očkovaních.

Sadol som teda na bicikel a išiel som si pozrieť ten billboard. A samozrejme ani po ňom už ani pamiatki.

Tak teda RIP SaS. Môj hlas ste dostali naposledi.