Losing My Religion

Ivan's picture

V Kanade nehorel len Lytton, ale aj katolícke kostoli. O tom už ale Rasťo nepísal. Ak si dobre pamätám, celkom 28 kostolov bolo úplne vipáleních, ďalšie desiatki bolo poškodeních. Kanadskému premiérovi trvalo tíždeň, kím sa ozval. Keď sa ale objavili grafiti na jednej mešite, ozval sa okamžite a rázne.

Ako dôvod vipaľovania sa uvádza temná minulosť katolíckej cirkvi vo vzťahu k pôvodnému obivateľstvu. A to sa samozrejme ráta. Až do tej mieri, že z Rasťovej Britskej Kolumbie zaznel hlas verejného činiteľa: "Vipáľme ich všetki."

Kanadskí premiér urobil gesto a pozval pápeža na návštevu Kanadi. Abi sa ospravedlnil. Samozrejme nie on, ale pápež. Neviem, či pápež do Kanadi pôjde, ale včera som sa dozvedel, že sa chistá prísť na Slovensko. Na stretnutia s ním ale budú môcť ísť iba zaočkovaní. Neviem, či je to podmienka samotného pápeža, alebo si to vimislel Matelko a spol. ako ďalší príspevok do tomboli pre zaočkovaních. Ak bi to aj nebol priamo nápad pápeža, očakával bi som od neho, že sa voči tomu ohradí zhruba na tento spôsob: "Ježiš, keď uzdravil malomocného, tiež od neho nepožadoval preukaz o očkovaní."

Doba sa ale zmenila. Dnes bi sa malomocní k Ježišovi ani nedostal bez covid pasu.

Zrazu pociťujem nezvičajnú mieru pochopenia pre toho činovníka z BC. Katolícke kostoli sa síce nechistám vipaľovať, ale k rímsko-katolíckej cirkvi som sa v rámci sčítania ľudu prihlásil poslední krát.

Nedá mi ale pripomenúť jednu očividnú vec. Covid pasi fungujú iba vďaka zaočkovaním. Vďaka tomu, že ich zaočkovaní používajú. A musím dodať, že veľmi ochotne.