Univerzita doktora Googla

Ivan's picture

Tiež pozorujem vo svojom okolí kislé ksichti zaočkovaních pri zmienke o Ivermectíne. Majú v tom úplne jasno - Ivermectín nefunguje. Ak im spomeniete lekárov a štúdie potvrdzujúce jeho účinnosť, tak ich naseriete.

A to ma veľmi baví. Práve som dopozeral z archívu TA3 rozhovor s emeritním prednostom kliniki VÚSCH Košice docentom Pavlom Törökom. Potvrdil, že niektorí infikovaní lekári a zdravotné sestri to brali a všetci boli behom pár dní v poriadku.

Vraj pilule pre kone, ktoré nemajú ako fungovať u ľudí... Presne takto vizerá úroveň vzdelania študentov univerziti doktora Googla. Keď už sme pri tích zvieratách, užívajú to nielen kone, ale aj napríklad hovädzí dobitok, ovce a ošípané. A používa sa aj u ľudí napríklad proti riečnej slepote. V prípade Covidu existuje viacero mechanizmov, ktorími Ivermectín zaberá. Napríklad obaľuje spike proteín, čím zabraňuje replikácii vírusu.

Pre zaočkovaních toto celé znie ako konšpiračná teória. Veď predsa kebi to naozaj fungovalo, tak bi sa to muselo používať. Musí je veľkí pán ale Nemusí ešte väčší. Celá diskreditačná kampaň voči Ivermectínu je postavená na tom, že vraj neexistuje dostatočne veľa štúdií, ktoré bi potvrdzovali jeho účinnosť. Štúdie vraj stále prebiehajú. Covid je tu takmer 2 roki a štúdie stále prebiehajú. Pritom ako píše dokonca aj slovenská verzia Wikipédie ide o bezpeční liek s minimom nežiadúcich účinkov. Iste, veď sa používa vo veľkom a dlhé roki. Čo teda bráni povedať pacientovi "Počuj, máš covid, skús toto, možno to funguje, možno nie, ale nič lepšie nemáme. Neublíži ti to". O nedostatok záujemcov bi nebola núdza. Behom mesiaca bi bolo jasné, či to naozaj zaberá alebo nie.

Nuž bránia tomu orgáni verejného zdravotníctva, ktorím, ako inak, ide vždi iba o dobro pacienta. Pre ne tu nebude dostatok štúdií až dovtedi, kím nebudú všetci zaočkovaní. Vakcínou, kde zber údajov pre vihodnotenie dlhodobích nežiadúcich účinkov bude končiť v roku 2023.