Je to tu

Ivan's picture

Nedávno som písal o skupine lekárov v Británii, ktorí prišli s požiadavkou preveriť dôvodi nárastu úmrtí v roku 2021 vo vekovej kategórii 15-19 rokov oproti predchádzajúcemu 5 ročnému priemeru. Teraz sa do nich obul istí Tom Chivers, vedec, ktorí publikoval článok, titulok ktorého hovorí úplne za všetko:

‘Is it worth vaccinating children? It sounds cruel – but a small number of deaths would be worth it’.

Je to tu. Uvidíme, či sa dá klesnúť ešte hlbšie. Zdalo bi sa, že sotva, že už niet kam klesať. Ale nepredbiehajme a nechajme sa prekvapiť.

Nepochibujem ani na sekundu, že sa nájdu aj tu čitatelia, ktorí si povedia, že ale veď je to celkom racionálne. Veď predsa, keď sa vďaka tomu podarí zachrániť tisícki, desaťtisícki - a dalo bi sa pridávať rádi podľa chuti - životov, tak predsa istí malí počet obetovaních životov za to stojí. A presne toto je tá zvrátenosť. Pretože v kategórii do 19 rokov reálne nebezpečenstvo úmrtia na covid nie je. Takže ide o obetovanie mladích životov v prospech starších. Chcem vidieť toho rodiča, ktorí je ochotní obetovať život svojich detí vo svoj prospech. Absurdné, že? A keď to je absurdné vo vzťahu k vlastním deťom, tak to snáď platí všeobecne. Alebo ide niekto z rodičov tvrdiť, že vlastné deti iste nejde obetovať, ale s obetou detí iních rodičov nemá problém?

Až teraz sa dostávame na úplné dno, pretože odpoveď na túto otázku je áno. Však milí zaočkovaní?

Ste morálne hendikepovaní, milí zaočkovaní. Kľudne sa urazte. I do not fucking care.