I don't fucking care

Ivan's picture

Pokračujem, kde som naposledi skončil...

Dalo bi sa namietať, že ako chcem presadiť mišlienku 1i, keď každú chvíľu urážam zaočkovaních, ktorí možno už aj u nás tvoria väčšinu spoločnosti - štatistiki nesledujem. Takisto vládnu koalíciu, ktorú som volil a ktorá má ústavnú väčšinu, som nazval dementnou. A idem voliť Kotlebu, ktorého som svojho času onálepkoval ako fašistu. Iními slovami urážam snáď úplne všetkích.

Námietka je relevantná do tej mieri, do akej je pravdivá téza, že ľudia musia mať najprv radi samotného človeka skôr ako začnú mať radi to, čo hovorí, prípadne píše. Alebo inak povedané, musia najskôr mať radi majiteľa a až potom je šanca, že budú mať radi aj jeho veci.

1i ale nie je moja vec. Mišlienka to totiž nie je vôbec originálna. Takže sotva si ju môžem dať patentovať. Hlásim sa iba k autorstvu pragmatického nápadu ponechať z historickích a praktickích dôvodov ipsilon vo vlastních menách. Ale ani ten si nejdem dať patentovať. Je voľne k dispozícii všetkím a nikto nemusí - a dúfam, že nikto nikdi ani nebude - cítiť žiadni záväzok ma v tejto súvislosti spomínať ani citovať.

1i ďalej z definície svojej podstati ide proti prúdu. Ako hovorí Optimista v Dni radosti: "Mňa aj keď niečo napadne, tak s tím hneď nesúhlasím. Tobôž keď to napadne niekoho iného." Takže iste na mňa nechoďte s konvenčními pravidlami ako sa musím najprv zapáčiť obecenstvu a ako musím biť politicki korektní. A nemal bi som ani používať vulgarizmi. Nemusím a nie som. A používam.

Ako sa hovorí, Musí je veľkí pán, ale Nemusí je ešte väčší.

Na kultivované správanie a politickú korektnosť je tu našťastie Juraj Zopp a jeho ipsilon.sk. Fakt obdivujem jeho účasť na tom vínovom festivale, kde osobne propagoval svoju aj túto stránku. To bi som sotva dokázal. Ak bi mi tam nejakí učiteľ začal rozprávať o tom, ako je ipsilon nevihnutne potrební pre komunikáciu, ako jeho používanie je znakom inteligencie a vzdelania, ako to netreba deťom uľahčovať a že keď sa to mohol naučiť on, prečo bi sa to nemohli naučiť aj ostatní, tak bi som ho poslal prinajmenšom do piče...

Skrátka I don't fucking care.

A mimochodom za tou nálepkou si stojím. Ale o tom nabudúce.