Norimberg 2

Ivan's picture

Takže Norimberg 2 bi bol vraj príliš a ide len o to, že súkromné spoločnosti si robia iba to, čo uznajú za vhodné - napríklad ma ako neočkovaného odmietnu pustiť na vlek. Kamarát, znova si vedľa ako tá jedľa. Takže podľa teba nejde o buzeráciu zo strani vlád, ale o slobodné rozhodnutie podnikateľov, ktorí si dobrovoľne masochisticki likvidujú vlastní biznis. Iste.

Včera som bol v tom nemenovanom stredisku sa bežkovať a zašiel som aj do bufetu na svahu, kde som si postupne objednával hotdog s horčicou, hotdog s kečupom, znova hotdog s horčicou, hamburger, nealkoholické bombardino a chcel som si na záver dať aj lákavo vizerajúci "Dodržujte odstup 2 metre." Bufetár, ktorí mimochodom nešaškoval so žiadnim respirátorom, sa zasmial a povedal, že tú tabuľu tam musí mať vivesenú, pretože mu to prikázala higiena.

Išiel som sa pozrieť aj k okienku, kde predávajú lístki na vlek. Samozrejme tiež tam majú vivesenú tabuľu oznamujúcu, že bi som tam vlastne ani nemal biť. A tiež to tam nikto nerieši. Iste si ju tam vivesili tiež dobrovoľne.

Chceš ďalší príklad? Nech sa páči. Ten postihnutí chlapec v tom Rakúsku, ktorého učitelia vihodia v mraze von, kde na vozíku a parapetnej doske píše písomku - to je tiež súkromné rozhodnutie biznisu?

Snažíš sa to bagatelizovať, akože o nič vážne nejde. Mimochodom ten váš premiér, ktorí označuje štrajkujúcich kamionistov za fašistov a rasistov s neakceptovateľními názormi na vakcináciu - a ktorého si predpokladám nedávno volil - je veľmi visoko na zozname tích, ktorích bi som najradšej uvidel tež visieť na kandelábri za gule. V podstate hneď za tím austrálskim čuramedánom.

Ja som inak tiež volil túto našu garnitúru, ale to bolo ešte tesne pred koronou. Vtedi ešte nikto nemohol vedieť, čo sa z nich vikľuje. A znova tú istú chibu neurobím a už sa neviem dočkať ďalších volieb.

Takže hovoríš, že na ten vlek bi si nešiel, kebi to tam kontrolovali, hodil bi si liže na plecia a poďho višľapať ten kopec spolu so mnou. Áno, presne to očakávam od kamaráta. A kebi to isté spravili všetci držitelia tích diabolskích kovid pasov, tak bi ich veľmi ríchlo zrušili.