RIP Chinada

Ivan's picture

Abi ste pochopili, čo sa deje teraz v Kanade, je potrebné vrátiť sa o desaťročie dozadu. Justin Trudeau v čase, keď ešte nebol premiérom, sa v predvolebnej kampani obdivne vijadril na adresu Číni. Vraj ich sistém je veľmi efektívni, pretože keď tamojšia hlava štátu zavelí, že sa napríklad prechádza na alternatívne zdroje energie, tak sa tak proste udeje bez zbitočních rečí a diskusií. Bodka.

Kanadskí kamionisti, presnejšie tí nezaočkovaní, si pred pár tíždňami povedali, že čo je veľa to je moc, očkovať sa nemienia dať a ani nemienia prísť o svoju prácu. A tak na protest dorazili na kamiónoch do Ottawi. Justin Trudeau neváhal ani chvíľu a označil ich za fašistov a rasistov s neakceptovateľními názormi. Polícia miestami brutálne zasahuje proti demonštrantom, ktorími nie sú iba kamionisti.

Do legislatívi sa medzičasom dostalo, že komukoľvek, kto podporí protest kamionistov finančním príspevkom, môže vláda zmraziť bankové účti. Kúsok od Rasťa, v Chilliwacku, kde mám zhodou okolností jedného známeho, žije istá slobodná mamička Briane, ktorá pracuje za minimálnu mzdu. Poslala kamionistom 50 dolárov - mimochodom ešte v čase, keď bol ich protest 100% legálni - a jej bankoví účet je teraz zmrazení.

Najčistejší grc. Veľmi pekne ďakujem prozreteľnosti, že som sa do tej Kanadi svojho času nedostal, pretože bi som musel teraz riešiť emigráciu z nej.

Norimberg 2 beriem späť. Justin Trudeau si totiž žiaden proces nezaslúži. Bude môcť biť rád, keď neskončí ako Nicolae Ceaușescu. Ale to je iba moje zbožné prianie. Obávam sa totiž, že Kanada sa pomali ale iste stáva tou jeho visnívanou Čínou.