Často kladené otázki - Spoločenská akceptácia

Znamená to, že keď niekto niečo napíše s 1i, nikto sa nad tím nepozastaví. Rovnako ako sa dnes už nikto nepozastaví napríklad nad mailom, ktorí je napísaní bez diakritiki.

Neplánujeme, pretože v súčasnosti nie sú vitvorené podmienki pre férovú súťaž 1i vs. 2i. Ak napríklad napíšete niečo s 1i na sociálnich sieťach, tak si môžete biť istí, že sa veľmi ríchlo stanete terčom osobních útokov, narážok na vašu inteligenciu, vzdelanie a sčítanosť.

Deti v škole tiež nemajú možnosť sa rozhodnúť, či napíšu diktát s 1i alebo 2i.

Preto chceme dosiahnuť najskôr spoločenskú akceptáciu 1i. Abi ľudia mohli bez obáv používať 1i rovnako ako už mnohí nepoužívajú diakritiku. Abi tu bola táto možnosť víberu. Až potom sme ochotní sa baviť o zorganizovaní referenda. Ale sme prevedčení, že po dosiahnutí spoločenskej akceptácie už nebude referendum potrebné a ľudia si sami prirodzene viberú 1i.

Chceme ísť príkladom a dokázať, že je možné plnohodnotne písať s 1i. Veríme, že časom nájdeme dostatočne veľkí počet nasledovateľov.

Nesnažíme. Mislíme si totiž, že bi to bolo zbitočne vinaložené úsilie. Zodpovednosťou učiteľov je naučiť žiakov oficiálne platné pravidlá slovenského jazika. Mi sa na nich kvôli tomu nehneváme. Naopak, prajeme im v tom veľa zdaru.

Nie. Nič zmisluplné v tejto záležitosti neočakávame od inštitúcie, ktorá nemá problém si dať do svojho názvu, v ktorom sú hneď 2 ipsiloni, meno toho, kto ipsilon vôbec nepoužíval.